• Planet WGSD-10020

Symbol: WGSD-10020
806.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 1-2 dni
Cena przesyłki 18
Kurier 18
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Opłacalny zarządzalny przełącznik dla sieci SMB

Aby sprostać popytowi na urządzenia sieciowe infrastruktury IPv6, Planet zaprojektował zarządzalny przełącznik, który obsługuje zarówno protokół IPv4 oraz IPv6, dlatego zapewnia współpracę z istniejącymi sieciami IPv4, a także rozwiązaniami IPv6, które są coraz częściej stosowane. Z przyjaznym użytkownikowi i łatwym w obsłudze interfejsem zarządzania, WGSD-10020 stanowi najlepszy wybór dla ISP do zbudowania sieci FTTx i dla sieci SMB małych i średnich firm.

Wysoka wydajność

WGSD-10020 jest wyposażony w 8 portów 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet oraz 2 sloty SFP 100/1000Base-X. Dzięki temu urządzenie zapewnia wysoką wydajność i przepustowość sięgającą 20 Gb/s, co znacznie ułatwia modernizację sieci LAN do obsługi większej przepustowości pasma.

Pasywne chłodzenie

Wykorzystując najnowsze komponenty i technologię Green, WGSD-10020 z powodzeniem zmniejszył ilość zużywanej energii, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie bezgłośnej konstrukcji chłodzenia bez wentylatora. Dlatego WGSD-10020 może pracować stabilnie w dowolnym środowisku, bez wpływu na wydajność sieci.

Różnorodność zastosowań

Planet WGSD-10020 to w pełni zarządzalny przełącznik niewielkich rozmiarów, działający w warstwie 2 / 4, który może obsłużyć bardzo dużą ilość danych w bezpiecznej sieci, połączonej z siecią szkieletową przedsiębiorstwa lub serwerem o wysokiej pojemności, oferując przepustowość do 20 Gb/s. Dzięki zaawansowanym funkcjom QoS i zabezpieczeniom, WGSD-10020 zapewnia skuteczną kontrolę ruchu przydatną dostawcom usług sieciowych i przedsiębiorstwom korzystającym z technologii VoIP, strumieniowania wideo i instalacji multicast. Jest to idealne rozwiązanie do zdalnego dostępu do sieci kampusu lub przedsiębiorstwa oraz sieci miejskich.

Bogate funkcje w warstwie 2

WGSD-10020 umożliwia konfigurowanie zaawansowanych funkcji takich jak dynamiczne łączenie portów w magistrale, Q-in-Q VLAN, private VLAN, protokół Multiple Spanning Tree, funkcje QoS w warstwach 2 oraz 4, kontrola pasma oraz IGMP/MLD Snooping. WGSD-10020 obsługuje protokół 802.1Q Tagged VLAN, a maksymalna ilość grup VLAN wynosi do 255. Dzięki obsłudze łączenia portów w magistrale (trunking) przełącznik umożliwia tworzenie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów. Pozwala na stworzenie do 5 grup portów po maksymalnie 10 portów w każdej, oraz obsługuje funkcje zapobiegania awarii łącza.

Wysokie bezpieczeństwo

PLANET WGSD-10020 oferuje listę kontroli dostępu (ACL) L2 do L4 zapewniającą pełne bezpieczeństwo. Można ją wykorzystać do ograniczania dostępu do sieci blokując pakiety w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP/UDP lub zdefiniowane aplikacje sieciowe. Mechanizmy bezpieczeństwa zawierają bazującą na portach i adresach MAC autoryzację użytkowników i urządzeń w standardzie 802.1x. Funkcja Private VLAN pozwala na blokowanie komunikacji między brzegowymi portami gwarantując zachowanie prywatności. WGSD-10020 obsługuje również funkcje DHCP Snooping, IP Source Guard oraz Dynamic ARP Inspection zapobiegające atakom IP Snooping i usuwające pakiety ARP z nieważnym adresem MAC. Administratorzy mogą dużo łatwiej i szybciej budować sieci firmowe o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Doskonała kontrola ruchu

PLANET WGSD-10020 posiada szereg funkcji zarządzania ruchem oraz QoS. Funkcje QoS to między innymi klasyfikatory ruchu warstwy 4 oraz limitowanie przepustowości szczególnie użyteczne przy zastosowaniach MTU/MBU, Telco czy usługach multimedialnych, przesyłania wideo oraz VoIP. Funkcje QoS gwarantują również pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych w przedsiębiorstwie, tak aby uzyskać najlepszą wydajność w zastosowaniach VoIP oraz transmisji wideo konferencji.

Efektywne i bezpieczne zarządzanie

Efektywne zarządzanie przełącznikiem jest możliwe dzięki wbudowanemu interfejsowi konsoli, interfejsowi sieciowemu oraz agentowi SNMP. Funkcja zarządzania poprzez sieć umożliwia łatwy, niezależny od platformy systemowej dostęp do ustawień konfiguracyjnych. Przełącznik obsługuje również standard Simple Network Management Protocol (SNMP) dzięki czemu może być zarządzany poprzez dowolne bazujące na tym standardzie oprogramowanie. Dostęp do WGSD-10020 może się również odbywać poprzez Telnet i port konsoli umożliwiając zarządzanie w trybie tekstowym. Co więcej, zdalny dostęp do urządzenia jest zabezpieczony dzięki obsłudze połączeń SSH, SSL oraz SNMP v3 szyfrujących zawartość pakietów podczas każdej sesji.

Elastyczność i możliwości rozbudowy

Dwa sloty na moduły światłowodowe mini-GBIC są kompatybilne ze standardami 100Base-FX oraz 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-factor Pluggable) co pozwala na wybór modułu dostosowanego do potrzeb sieci. Zasięg może wynosić od 550 metrów (światłowód Multi-Mode) do ponad 10/50/70/120 kilometrów (światłowód Single-Mode lub WDM). To rozwiązanie umożliwia stosowanie przełącznika w centrach danych przedsiębiorstw.

Funkcja Green Networking

Zgodnie z panującym na świecie trendem oszczędzania energii, WGSD-10020 korzysta z najnowszych ekologicznych technologii, które zapewniają oszczędność energii i wysoką wydajność. Nowa konstrukcja zapewnia o 25% niższe zużycie energii, bez wpływu na wydajność.



Hardware Specifications
Copper Ports 8 10/ 100/1000BASE-T RJ45 Auto-MDI/MDI-X ports
SFP/mini-GBIC Slots 2 1000BASE-SX/LX/BX SFP interfaces (Port-9 and Port-10)
Supports 100/1000Mbps dual mode and DDM
Console Port 1 x RS-232 DB9 serial port (115200, 8, N, 1)
Switch Architecture Store-and-Forward
Switch Fabric 20Gbps / non-blocking
Switch Throughput 14.88Mpps@64Bytes
Address Table 8K entries, automatic source address learning and ageing
Shared Data Buffer 1392 kilobytes
ESD Protection 6KV
Flow Control IEEE 802.3x pause frame for full-duplex
Back pressure for half-duplex
Jumbo Frame 9Kbytes
Reset Button < 5 seconds: System reboot
> 5 seconds: Factory Default
Dimensions (W x D x H) 330 x 155 x 43.5 mm, 1U high
Weight 1.4kg
LED Power 
10/100/1000 Link / Act per RJ45 port, 
100/1000 Link / Act per SFP port,
Power Consumption Max. 10.3 watts / 35.13 BTU
Power Requirements 100~240V AC, 50/60Hz
Layer 2 function
Port Configuration Port disable / enable
Auto-negotiation 10/100/1000Mbps full and half duplex mode selection
Flow control disable / enable
Port Status Display each port's speed duplex mode, link status, flow control status, auto-negotiation status, trunk status
Port Mirroring TX / RX / Both
Many-to-1 monitor
VLAN 802.1Q tagged based VLAN
Q-in-Q tunneling
Private VLAN Edge (PVE)
MAC-based VLAN
Protocol-based VLAN
Voice VLAN
IP Subnet-based VLAN
MVR (Multicast VLAN Registration)
Up to 255 VLAN groups, out of 4094 VLAN IDs
Link Aggregation IEEE 802.3ad LACP / Static Trunk
5 groups of 5-Port trunk supported
Spanning Tree Protocol STP, IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol
RSTP, IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol
MSTP, IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol
QoS Traffic classification based, Strict priority and WRR
8-Level priority for switching
 - Port Number 
 - 802.1p priority
 - 802.1Q VLAN tag
 - DSCP/TOS field in IP packet
IGMP Snooping IGMP (v1/v2/v3) Snooping, up to 255 multicast groups
IGMP Querier mode support
MLD Snooping MLD (v1/v2) Snooping, up to 255 multicast groups
MLD Querier mode support
Access Control List IP-based ACL / MAC-based ACL
Up to 256 entries
Bandwidth Control Per port bandwidth control
 Ingress: 100Kbps~1000Mbps
 Egress: 100Kbps~1000Mbps
Layer 3 Functions
IP Interfaces Max. 8 VLAN interfaces
Routing Table Max. 32 routing entries
Routing Protocols IPv4 software Static Routing
IPv6 software Static Routing
Management
Basic Management Interfaces Console / Telnet / Web browser / SNMP v1, v2c
Secure Management Interfaces SSH, SSL, SNMP v3
SNMP MIBs RFC-1213 MIB-II
RFC-1493 Bridge MIB
RFC-1643 Ethernet MIB
RFC-2863 Interface MIB
RFC-2665 Ether-Like MIB
RFC-2819 RMON MIB (Group 1, 2, 3 and 9)
RFC-2737 Entity MIB
RFC-2618 RADIUS Client MIB
RFC-2863 IF-MIB
RFC-2933 IGMP-STD-MIB
RFC-3411 SNMP-Frameworks-MIB
RFC-4292 IP Forward MIB
RFC-4293 IP MIB
RFC-4836 MAU-MIB
IEEE 802.1X PAE
LLDP
Standards Conformance
Regulation Compliance FCC Part 15 Class A, CE
Standards Compliance IEEE 802.3 10BASE-T
IEEE 802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX
IEEE 802.3z Gigabit SX/LX
IEEE 802.3ab Gigabit 1000BASE-T
IEEE 802.3x Flow Control and Back pressure 
IEEE 802.3ad Port trunk with LACP
IEEE 802.1D Spanning Tree protocol
IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree protocol
IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree protocol
IEEE 802.1p Class of service
IEEE 802.1Q VLAN Tagging
IEEE 802.1X Port Authentication Network Control
IEEE 802.1ab LLDP
RFC 768 UDP
RFC 793 TFTP
RFC 791 IP
RFC 792 ICMP
RFC 2068 HTTP
RFC 1112 IGMP version 1
RFC 2236 IGMP version 2
RFC 3376 IGMP version 3
RFC 2710 MLD version 1
FRC 3810 MLD version 2
Environment
Operating Temperature: 0 ~ 50 degrees C
Relative Humidity: 20 ~ 95% (non-condensing)
Storage Temperature: -20 ~ 70 degrees C
Relative Humidity: 20 ~ 95% (non-condensing)
 
Ordering Information
WGSD-10020 L2+ 8-Port 10/100/1000T + 2 100/1000X SFP Managed Switch


Gwarancja: Producenta (36m)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci